21 Mart 2018 Çarşamba   08:03
    
Türkistan cemaatine sızan Çin ajanı!
TÜRKİYE   ASYA  

Türkistan cemaatine sızan Çin ajanı!

Mayıs 09 2017 - 17:01
355
0

Müslüman olsun olmasın, kendisini İslami harekete nispet eden tüm cemaatlere sızdırılan koyun postlu kuzulardan biri yakalandı. 5 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul Sefaköy’de bir Çin Kominist Partisi Ajanı Uygur kadın yakalandı.

5 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul Sefaköy’de Uygur Türklerinin açmış olduğu İkrime Lokantasında, peçeli ve çarşaflı Çin Kominist Partisi Ajanı Uygur kadın, lokanta müşterilerini ve lokanta çalışanlarını fotoğraflarken personel tarafından yakalandı.

+0086 ile başlayan telefon numarasına WeChat programı ile çektiği fotoğrafları ve topladığı isim adres bilgilerini ileten Çin Ajanının telefonuna el konuldu, aynı zamanda ses ve gizli kamera kayıtlarına ulaşıldı. Bilindiği gibi +0086 uluslararası Çin Halk Cumhuriyeti’nin telefon kodu.

Fotoğrafları ajanlar tarafından tespit edilen Uygur Türkleri Çin Kominist Partisi tarafından bazen direk Çin, bazen de Kazakistan ve Kırgızistan aracılığı ile sahte belge ve sahte suçlarla ‘’G-87’’ kodu konularak iadeleri talep ediliyor.

Çin aynı zamanda Kazakistan ve Kırgızistan’da yaşanmış faili meçhul olayları ajanları vasıtası ile tespit ettiği kişilerin üzerine atarak sahte belgelerle terörist gösteriyor ve iadeleri istiyor. 

Yaklanan Çin ajanının çektiği fotoğraflar kontrol edilerek belgelendi. Ajanın telefonunda Sefaköy’de faliyet yürüten Kitabevi ve Zeytinburnun’da faliyet yürüten Uygur dükkanlarının resimleri çıktı. Çantasında kalem kamera bulan lokanta personeli bunun gizli kamera olduğunu belirttiler.

Ajan’ın kimliği, pasaportu ve Türkiye’den aldığı İkamet iznine el konuldu. 21.07.1968 doğumlu  ‘’Zuoergulı Yasheng’’ pasaportunu taşıyan Çin Ajanı 49 yaşında ve 21 Ocak 2014 yılında hazırlanmış ve 2024 yılına kadar geçerli pasaport taşıyor.

Asıl ismi Zorgül Yasin olan Ajan’ın pasaportu Çin Kominist Partisi tarafından siyaset veya kamufle amaçlı ‘’Zuoergulı Yasheng’’ olarak düzenlenmiş.

Şubat 2017’de Türkiye’ye giriş yapan Çin Ajanı, Türkiye’de oturmak için uzun vadeli plan yapmış ve uzun süreli resmi olarak kalmak için Türkiye göç idaresinden ikamet almış.

ÇİN AJANINA İKAMET ALMADA KİMLER YARDIM ETTİ?

Çin Ajanının ikamet alma süresine baktığımızda Uygur Türklerinin 6 ayda alamadığı ikamet çok kısa bir süre içinde alınmış. FETÖ ve Çin kominist Partisi ajanlarının desteği görülmektedir.

İkamet alış izninin ve Türk kefilinin kim olduğu iyice araştırılmalı ikamet izni araştırıldığında ipin ucu bizleri daha farklı birilerine ulaştıracaktır.

Dünyanın bütün ülkelerinde bilinmektedir ki hiçbir ajan tek başına çalışmamaktadır.

Lokanta personeli ve müşterileri tarafından sorgulanan Uygur Ajan yapmış olduğu Ajanlık faliyetini itiraf ederek hatasını kabul ettikten sonra söz konusu lokantaya Polis çağırılarak gelen polislere Çin Ajanı teslim edilerek, Küçükçekmece Kanarya Polis Karakoluna götürüldü.

Sorgusunda Çin konsolonsluğu ile görüşmek istediğini belirten Çin Ajanına, polisler tarafından ”Çin Konsolonsluğu ile ne için görüşmeyi talep ediyorsun’‘ denildiğinde ise talebinden vazgeçen ajan, Çin konsolonsluğunu bu işe karıştırmamak için geri adım atmıştır.

Polisler Çin Ajanına ‘’size Çin konsolonsluğu sahip çıkarmı’’ diye sorduğunda ise Çin Ajanı suskunluğunu koruyarak Çin konsolonsluğunu korumak için geri adım atmıştır.

SERBEST BIRAKILDI!

Resmini çektiği kişilerden bir polislere Çin Ajanı için şikayetçi olmasına rağmen birkaç saat sonra Çin Ajanı serbest bırakıldı.  

Polislere Çin ajanı ile polis nezaretinde sohbet etmek istediklerini belirten mağdurların bu talebi Kanarya Polis Karakolu personeli tarafından kabul edilmedi.

Lokanta personeli telefonunda yakaladığı fotoğraflarda tanıdıkları Uygur kardeşlerini lokantaya davet ederek durumu anlattı. Fotoğraflarını Çin ajanının telefonunda gören Uygur Türkleri çekilen fotoğrafların iki ay önceye kadar dayandığını belirterek en az iki aydır ajanlık yaptığını belirlediler.

BU İLK DEĞİL

Geçtiğimiz yıl Dünya Uygur Kurultayı üyeleri 43 adet gizli kamera ve 700 bin cinsel azdırıcı haplarla yakalanmış ve 43 kameranın akibeti Çin’e ajanlık yapıyorlar diyerek basına yansımıştı.

Bebek mamalarında Arsenik zehiri!
Reina saldırganına 40 müebbet!

Yorumlar (0)

Bu habere yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacak

Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.