21 Mart 2018 Çarşamba   08:02
    
IŞİD FSB'nin Rus ajanını infaz etti
ORTADOĞU   KAFKASYA  

IŞİD FSB'nin Rus ajanını infaz etti

Mayıs 09 2017 - 18:57
678
0

Daha önce 3 FSB ajanını infaz edip videosunu yayınlayan IŞİD, bir süre Çeçenistan-Kafkasya ekseninde savaşçı olarak bulunan bir FSB ajanını infaz etti. 

IŞİD, yeni bir propaganda videosu yayınladı. Bu defa, IŞİD unsurları içine sızmış bir ajan olan FSB görevlisi infaz edildi. Videoda, infazın başka olası ajanlara uyarı olması için olduğu söylendi. 

IŞİD, Petrenko Afghene isimli kişinin Rus FSB istihbarat servisinde ajan olduğunu ve IŞİD içinden topladığı bilgileri çeşitli yollarla Kremlin'e ilettiğini açıkladı.

Öldürülmeden önce korkudan ve pişmanlıktan ağlayan FSB ajanı Petrenko Afghene'nin boğazının kesilerek infaz edildiği görüntülerin yer aldığı videoda infazcının da Rusça konuştuğu görülüyor. 

RUS SAVUNMA BAKANLIĞI REDDETTİ
 
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan beklendiği üzere, yapılan açıklamada ise bir Rus askerinin IŞİD tarafından boğazı kesilerek infaz edildiğine dair görüntülerle servis edilen haberlerin gerçeği yansıtmadığı söylendi. 
 
Rusya, daha önce IŞİD'in infaz ettiği 3 FSB ajanının da varlığını inkar etmişti.

Öldürülen FSB ajanı Petrenko Afghene:

IŞİD'in infaz ettiği diğer FSB ajanları:

Kaynak: Al Ahbar

Dera'da IŞİD ile muhalifler çatıştı!
ABD Rakka'da cami bombaladı!

Yorumlar (0)

Bu habere yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacak

Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.