21 Mart 2018 Çarşamba   08:14
    
Irak ordusu Musul için yine tarih verdi
ORTADOĞU  

Irak ordusu Musul için yine tarih verdi

Mayıs 11 2017 - 19:53
445
1

Musul operasyonlarının başladığı 7 aydan bu yana sürekli "şu tarihte kesin ele geçireceğiz" şeklinde tarih bilgisi veren ancak her defasında yanılan Irak ordusu bu defa da "Ramazan ayından önce kesin alırız" dedi. Öte yandan şehirdeki çatışmalar sürüyor.

En son, Irak Genelkurmay Başkanı 3 hafta önce "3 hafta içinde Musul'u kesin ele geçireceğiz" demişti.

Irak Genelkurmay Başkanı Osman Hanimi yaptığı açıklamada Musul’un tamamının Ramazan ayından önce kurtarılacağını söyledi.

Verdiği tarihlerin yanlış çıkmasıyla ülke basınında alay konusu olan Hanimi, Musul’un kuzeybatısının güvenlik güçlerince tamamen kuşatmaya alındığını ve Ramazan ayından önce şehrin kurtarılacağını iddia etti etti.

Musul'da son durum!

IŞİD savaşçıları Musul'un kuzeybatısında bulunan Muşeyrifa mıntıkasında Irak kuvvetlerine saldırı başlattı ve birçok mevkiyi yeniden kontrol altına aldı.

Musul'un kuzeybatısından ABD destekli Irak ordusunca başlatılan yeni saldırının birinci haftasında resmi verilere göre 1242 güvenlik görevlisi ölüp yaralanırken, 90 askeri araç da imha oldu.

Musul'un batısındaki El-Harmat mahallesinde düzenlenen istişhadi bombalı araç saldırısında 16 polis ölürken, 6 Hummer aracı, 2 zırhlı amfibi aracı ve 2 askeri araç imha oldu. Ayrıca patlamada bir zırhlı araç ve bir Hummer aracı da kullanılamaz hale geldi.

Bugün Musul'un batısında düzenlenen 4 bombalı araç saldırısında Irak ordusuna ait 19 askeri araç imha oldu ve kullanılamaz hale geldi.

Öte yandan dün, Musul’un batısında bulunan ‘İslah’ ve ‘Zirai’ mahallesi etrafından çekilen Irak Swat milislerinin konvoyu Amerikan uçakları tarafından 3 füzeyle bombalandı. Ordü yetkililerine göre bombardıman yanlışlıkla değil, güvenlik güçlerine ceza olarak yapıldı.

Cerablus ve El Bab için yardım kampanyası
ABD Türkiye'yle alay etti!

Yorumlar (1)

  • Musul - 11 Mayıs 2017 22:20

    Allahin izniyle isid galib olacaktir Biizni Allah teala Kafirler top yekün Maglub ve perisan Zelil olacaklar

    Yanıtla (0) (0)

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacak

Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.