21 Mart 2018 Çarşamba   08:00
    
ABD'de Nükleer çöküntü yaşandı!
AMERİKA  

ABD'de Nükleer çöküntü yaşandı!

Mayıs 10 2017 - 09:55
268
0

ABD’de Washington eyaletindeki Hanford kentinde nükleer atıkların bulunduğu bir tünel çöktü. Bölgede acil durum ilan edildi.

Nükleer atık tesisinde çalışan yüzlerce kişiye, nükleer atıkların etkisine karşı kendilerini koruma emri verildi.

ABD'nin başkenti Washington'a bağlı Hanford Nükleer Rezervasyon Merkezinde, radyoaktif atıklarla dolu depolama tünelinin bir bölümü çöktü.

Bölgede acil durum ilan edilirken, Ekoloji Departmanı Sözcüsü Randy Bradbury, radyasyon sızıntısı bulunmadığını ve çalışanların olaydan etkilenmediğini söyledi.

ABD Enerji Bakanlığı, kaza sırasında tünelde hiçbir çalışan bulunmadığını, çalışanların rezervasyon merkezinden çıkarıldığını, çevrede bulunan kişilerin de bulundukları yerde ve içeride kalmaları gerektiğini açıkladı.

Purex adlı tesiste meydana gelen kazanın ardından yapılan açıklamalarda, bölgede çoğunluğu yer altında olmak üzere, 56 milyon galon radyoaktif atığı içeren 177 tanker bulunduğu belirtildi. Medyana gelen maddi hasar ise açıklanmadı.

Türk heyeti Trump'la ne görüştü?
Atatürk'e hakaret edenlere gözaltı kararı

Yorumlar (0)

Bu habere yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacak

Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.